Logowanie Rejestracja
Wersje językowe
en EN

Niemcy wprowadzają nowe super-radary. Ważna informacja dla wszystkich kierowców

Opublikowano 19.01.2024
Nowe foto radary na drogach w Niemczech to rewolucyjny przełom w dziedzinie monitorowania bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wprowadzenie tych nowoczesnych radarów stanowi odpowiedź na rosnącą potrzebę kontroli nad przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego, w tym nadużywania telefonów komórkowych podczas jazdy. Oprócz tradycyjnych funkcji, jak pomiar prędkości, nowe super-radary posiadają dodatkowe możliwości. Wykrywają czy kierowca korzysta ze smartfona lub innego urządzenia podczas jazdy. Sypia się mandaty. Oto, o czym wszyscy kierowcy powinni teraz wiedzieć.
 
 
W Niemczech za używanie telefonu komórkowego podczas jazdy grozi mandat w wysokości 128 euro oraz punkt karny. Natomiast za przekroczenie dozwolonej prędkości  trzeba zapłacić karę w wysokości do 800 euro. Trzeba się też liczyć z punktami karnymi oraz utratą prawa jazdy na okres 1-3 miesięcy. W Austrii super-radary są już codziennością. W Niemczech stanęły już w kilku landach: Efekt spadek wykroczeń o połowę i deszcz mandatów. Czytaj dalej poniżej
 
 
Nowoczesne fotoradary potrafią naprawdę wiele. Te kamery są w stanie wykryć nie tylko z jaką prędkością porusza się pojazd, ale też czy kierowca trzyma obie ręce na kierownicy. Jeśli w jednej ma telefon, dostaje mandat.
 
 
 
< Wróć
0 0

Komentarze (0)